LED / ACC MIT SIDE ASSIST / KEYLESS / LENKRADHEIZUNG / AHK SCHWENKBAR / NAVI / RÜCKFAHRKAMERA / DAB / APP CONNECT / VIRTUAL COCKPIT / ELEKTRISCHE HECKKLAPPE / UVM.
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'330 kg |
| Kerb weight | 1'803 kg |
| Type approval number | 1VF745 |
| Chassis Number (VIN) | - |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 3 Monate oder 5000km |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 135'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2025 |
| Fuel consumption | 5.7 |
| Energy efficiency | E |
| Financing | Yes |
| Direct / parallel import | Yes |
| New price | CHF 52'920 |
| Price | CHF 19'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.