Angebot inkl. allen gültigen Aktionen und Kleinflotten Rabatt
| Body style | SUV |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'070 kg |
| Kerb weight | 2'400 kg |
| Type approval number | 1XV678 |
| Car-Nr. | 566057 |
| Cubic capacity | 2'989 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 285 kW / 382 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.4 |
| CO2 emissions | 220 g/km |
| New price | CHF 142'199 |
| Price | CHF 109'600 |
Note: actual equipment may differ from that listed.