21'' / S-LINE / AHK SCHWENKBAR / PANORAMA-GLASDACH / TECH PRO PAKET / STANDHEIZUNG / LENKRADHEIZUNG / ELEKTRISCHE HECKKLAPPE / UVM.
| Body style | Wagon |
| First registration date | 10.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 2 |
| Gross vehicle weight | 2'650 kg |
| Kerb weight | 2'489 kg |
| Type approval number | IVI |
| Chassis Number (VIN) | - |
| Warranty | 60 Monate oder 100000km bis 01.05.2030 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 4'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 315 kW / 429 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 10.2025 |
| Energy efficiency | B |
| Financing | Yes |
| Direct / parallel import | Yes |
| New price | CHF 108'970 |
| Price | CHF 81'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.