Angebot inkl. allen gültigen Aktionen und Kleinflotten Rabatt
| Body style | SUV |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'620 kg |
| Kerb weight | 2'065 kg |
| Car-Nr. | 111116 |
| Cubic capacity | 2'989 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 287 kW / 384 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.3 |
| CO2 emissions | 166 g/km |
| New price | CHF 120'671 |
| Price | CHF 92'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.