Angebot inkl. allen gültigen Aktionen und Kleinflotten Rabatt
| Body style | SUV |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'260 kg |
| Kerb weight | 2'730 kg |
| Type approval number | 1XX264 |
| Car-Nr. | 375255 |
| Cubic capacity | 1'993 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 245 kW / 328 PS |
| Doors | 5 |
| CO2 emissions | 21 g/km |
| Battery capacity | 31.2 kWh |
| New price | CHF 132'425 |
| Price | CHF 97'600 |
Note: actual equipment may differ from that listed.