M Sportpaket Pro, Innovationspaket, Anhängerkupplung mit abnehmbarem Kugelkopf, Lenkradheizung, Panorama Glasdach, Sitzverstellung, Driving Assistant Professional
| Body style | Sedan |
| First registration date | 01.2026 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'130 kg |
| Kerb weight | 1'650 kg |
| Trailer load braked | 750 kg |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 200000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 8'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 221 kW / 300 PS |
| Doors | 4 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 89'930 |
| Price | CHF 69'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.