Ariya: All-inclusive ab CHF 479. pro Monat oder 0 Promo-Leasing
RRG Suisse SA Glattbrugg - Neuwagen
Thurgauerstrasse 103
Glattbrugg / ZH
Tel: 0840 774 774
| Body style | Sedan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'665 kg |
| Kerb weight | 2'353 kg |
| Trailer load braked | 750 kg |
| Type approval number | 1NB552 |
| Car-Nr. | C-3181490 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 225 kW / 306 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | c |
| Electric range | 498 km |
| Battery capacity | 87.0 kWh |
| New price | CHF 66'140 |
| Price | CHF 47'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.