Premium Plus Paket, Fahrassistenz Paket, Anhängerkupplung, uvm.
Mercedes-Benz Automobil AG, Bellach | Merbag
Römerstrasse 18
Bellach / SO
Tel: 032 516 25 72
| Body style | Wagon |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'965 kg |
| Kerb weight | 2'608 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Car-Nr. | 313306903000 |
| Cubic capacity | 1'993 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 1 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 230 kW / 197 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 102 km |
| New price | CHF 127'564 |
| Price | CHF 105'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.