Mercedes-Benz Automobil AG, Bellach | Merbag
Römerstrasse 18
Bellach / SO
Tel: 032 516 25 72
| Body style | Wagon |
| First registration date | 12.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'630 kg |
| Kerb weight | 2'130 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Type approval number | 1MJ220 |
| Car-Nr. | 317601564020 |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate 12 Monate Occasion Garantie |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 61'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 145 kW / 197 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.4 / 6.3 / 8.6 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 196 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 98'800 |
| Price | CHF 29'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.