Aerodynamikpaket, Fahrassistenzpaket, Head-Up Display, Panorama Schiebedach...
Mercedes-Benz Automobil AG, Biel | Merbag
Bözingenstrasse 85 - 87
Biel 6 / BE
Tel: 032 516 25 74
| Body style | Wagon |
| First registration date | 12.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'155 kg |
| Kerb weight | 1'790 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 311506110010 |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 71'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 225 kW / 306 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 89'400 |
| Price | CHF 33'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.