NEUPREIS CHF 30349.- / PREISVORTEIL: CHF 10449.-
Mercedes-Benz Automobil AG, Zürich-Nord | Merbag
Hagenholzstrasse 111
Zürich / ZH
Tel: 044 546 80 96
| Body style | Minibus |
| First registration date | 12.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'490 kg |
| Kerb weight | 1'795 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Car-Nr. | 245756783000 |
| Warranty | 48 Monate oder 120000 km MSI-Garantie |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 5'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 90 kW / 122 PS |
| Doors | 4 |
| Battery capacity | 45.0 kWh |
| New price | CHF 30'349 |
| Price | CHF 19'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.