PREZZO NUOVO: CHF 37225.- / VANTAGGIO DI PREZZO: CHF 7125.-Esclusi: pacchetto consegna CHF 650.- IVA esclusa / Prolungo garanzia MSIplus
Mercedes-Benz Automobili SA, Vezia | Merbag
Via Kosciuszko 1
Vezia / TI
Tel: 091 201 40 01
| Body style | Minibus |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'050 kg |
| Kerb weight | 1'586 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Car-Nr. | 237015671000 |
| Cubic capacity | 1'461 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 85 kW / 116 PS |
| Doors | 4 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 37'225 |
| Price | CHF 30'100 |
Note: actual equipment may differ from that listed.