CH-AUSLIEFERUNG / ANHÄNGELAST 6000 KG / IDEALES NUTZ-, ZUG- ODER JAGDFAHRZEUG FÜRS GELÄNDE / MIT DRUCKLUFTBREMSEN / DACHTRÄGER
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2004 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 3'200 kg |
| Kerb weight | 2'410 kg |
| Trailer load braked | 6'000 kg |
| Type approval number | 3MF974 |
| Cubic capacity | 2'685 cc |
| Cylinders | 5 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 257'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 115 kW / 156 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 12.8 / 9.6 / 10.9 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 289 g/km |
| Euro norm | euro-3 |
| Price | CHF 29'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.