Plug-In Hybride - Airmatic - Attelage - Sièges ventilés - Buremester
Mercedes-Benz Automobiles SA, Bulle | Merbag
Chemin de Champ-Francey 140
Bulle / FR
Tel: 026 302 29 00
| Body style | Wagon |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'290 kg |
| Kerb weight | 2'710 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Car-Nr. | 346107261000 |
| Cubic capacity | 1'993 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 245 kW / 319 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d-isc |
| Electric range | 106 km |
| New price | CHF 130'133 |
| Price | CHF 110'100 |
Note: actual equipment may differ from that listed.