PREZZO A NUOVO: CHF 114'869 / VANTAGGIO DI PREZZO: CHF 25'369
Mercedes-Benz Automobili SA, Lugano-Pazzallo | Merbag
Via Pian Scairolo 31
Pazzallo / TI
Tel: 091 201 39 99
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'975 kg |
| Kerb weight | 2'645 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 015303186000 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 20 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 215 kW / 292 PS |
| Doors | 5 |
| Electric range | 566 km |
| Battery capacity | 90.6 kWh |
| New price | CHF 114'869 |
| Price | CHF 89'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.