Mercedes-Benz Automobili SA, Lugano-Pazzallo | Merbag
Via Pian Scairolo 31
Pazzallo / TI
Tel: 091 201 39 99
| Body style | SUV |
| First registration date | 06.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'400 kg |
| Kerb weight | 2'002 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1MK291 |
| Car-Nr. | 015303559010 |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 48000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 37'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 145 kW / 197 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.6 / 7.3 / 8.6 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 196 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 81'649 |
| Price | CHF 41'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.