AMG Line Premium Plus / Technik-Paket / Winter-Paket / Offroad-Technik-Paket / Night-Paket
Mercedes-Benz Automobil AG, Adliswil | Merbag
Zürichstrasse 78
Adliswil / ZH
Tel: 044 546 23 05
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'265 kg |
| Kerb weight | 1'952 kg |
| Trailer load braked | 1'900 kg |
| Car-Nr. | 001314927000 |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km MSI Swiss Integral |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 165 kW / 224 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 85'457 |
| Price | CHF 70'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.