4x4 8 Plätzer
| Body style | Van |
| First registration date | 09.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 8 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'000 kg |
| Kerb weight | 2'474 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 1VS306 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 115'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 8.2 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 215 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 53'785 |
| Price | CHF 31'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.