Jetzt mit 0.99 Leasing - Top Ausstattung - 5 J. Werksgarantie, km-unbegrenzt
| Body style | Wagon |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 3'320 kg |
| Kerb weight | 2'819 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 1HC640 |
| Warranty | 60 Monate |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 314 kW / 428 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | c |
| Electric range | 600 km |
| Battery capacity | 110.0 kWh |
| Price | CHF 84'850 |
Note: actual equipment may differ from that listed.