Jetzt mit 1.99 Leasing - Tolle Ausstattung - Stadt Flitzer - 5 J. Werksgarantie, km-unbegrenzt
| Body style | Hatchback |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'430 kg |
| Kerb weight | 1'082 kg |
| Trailer load braked | 310 kg |
| Type approval number | 1HC588 |
| Cubic capacity | 1'197 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 58 kW / 79 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.8 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 132 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 21'300 |
Note: actual equipment may differ from that listed.