Service Gepflegt / Klimaanlage / Gepflegtes Fahrzeug
| Body style | Wagon |
| First registration date | 02.2003 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'050 kg |
| Kerb weight | 1'627 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Type approval number | 1vc932 |
| Cubic capacity | 1'896 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 344'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 96 kW / 130 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.6 / 4.9 / 6 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 162 g/km |
| Euro norm | euro-3 |
| New price | CHF 43'610 |
| Price | CHF 600 |
Note: actual equipment may differ from that listed.