MINI Cooper S Steptronic DKG, Led, Keyless, JA 18', Caméra, CarPlay, Cuir Lounge, Head-Up, Tempomat actif, PDC, véhicule CH
Mycars Start your passion Sàrl
Chemin du Petit-Montfleury 12
Versoix / GE
Tel: 022 788 88 70
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 10.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'645 kg |
| Kerb weight | 1'389 kg |
| Type approval number | 1mw658 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 10 Monate |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 73'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 131 kW / 178 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 6 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 137 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 40'300 |
| Price | CHF 21'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.