PORSCHE 911 Carrera GTS PDK, LED, JA 20'', Caméra, Cuir, Toit ouvrant, Vitres teintées, DAB, Tempomat, PASM, PSE, BOSE, PSE, PDC, véhicule CH
Mycars Start your passion Sàrl
Chemin du Petit-Montfleury 12
Versoix / GE
Tel: 022 788 88 70
| Body style | Coupe |
| First registration date | 10.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'850 kg |
| Kerb weight | 1'500 kg |
| Type approval number | 1pf603 |
| Cubic capacity | 3'800 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 78'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 316 kW / 430 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 13.7 / 7.5 / 8.7 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 202 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 148'550 |
| Price | CHF 109'991 |
Note: actual equipment may differ from that listed.