BMW M240i xDrive Steptronic Cabrio, H/K, LED, Caméra, jantes M 19, Tempomat, Bluetooth, Navigation Pro, DAB, PDC, Xénons, véhicule CH
Mycars Start your passion Sàrl
Chemin du Petit-Montfleury 12
Versoix / GE
Tel: 022 788 88 70
| Body style | convertible |
| First registration date | 04.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'110 kg |
| Kerb weight | 1'755 kg |
| Type approval number | 1BJ239 |
| Cubic capacity | 2'998 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 97'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 250 kW / 340 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 10.4 / 6.3 / 7.8 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 179 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 63'900 |
| Price | CHF 27'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.