**Angebot inkl. allen gültigen Aktionen und Kleinflotten Rabatt**
Mercedes-Benz Automobil AG, Nutzfahrzeug-Zentrum Schlieren | Merbag
Goldschlägistrasse 19
Schlieren / ZH
Tel: 044 546 80 99
| Body style | Minibus |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'970 kg |
| Kerb weight | 1'473 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Car-Nr. | 233474775000 |
| Cubic capacity | 1'332 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 99997 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 100 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 96 kW / 130 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 7.5 |
| CO2 emissions | 171 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 38'225 |
| Price | CHF 30'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.