CH-Fahrzeug*Ab Service*Ab MFK*Gratisservice*Werksgarantie*8-fach bereift auf ALU*Apple Carplay*Sitzheizung*Rückfahrkamera*uvm...
| Body style | Wagon |
| First registration date | 11.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'290 kg |
| Kerb weight | 1'950 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1BZ829 |
| Car-Nr. | 100 - 7548 |
| Cubic capacity | 1'995 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km BMW Werksgarantie |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 31'700 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.4 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 141 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 73'340 |
| Price | CHF 32'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.