Gepflegtes CH-Fahrzeug, frisch ab MFK, Navi, DAB+, Parksensoren, 360-Kamera, Leder, Sitz- Lenkrad- Frontscheibenheizung, Panoramadach, etc. etc., Autopark Hegnau AG, 044 946 36 36
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'500 kg |
| Kerb weight | 2'134 kg |
| Trailer load braked | 2'400 kg |
| Type approval number | 1LC888 |
| Car-Nr. | 5530.0 |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 83'400 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 184 kW / 250 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 10.4 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 236 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 85'800 |
| Price | CHF 29'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.