Sehr schönes CH-Fahrzeug
WD autodieziger AG
Wilerstrasse 17
Wängi / TG
Tel: 052 500 23 35
Tel: 079 248 98 78
| Body style | Sedan |
| First registration date | 11.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'500 kg |
| Kerb weight | 1'955 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Type approval number | 1MF225 |
| Cubic capacity | 2'987 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 3 Monate oder 5000 km Q1 Jahresgarantie ab 500.- Aufpreis möglich |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 96'200 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 185 kW / 252 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 7.3 / 5.1 / 6.4 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 169 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 114'500 |
| Price | CHF 25'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.