TOP, 69900Km, échappement MPerformance, volant carbone, jantes spéciales en 19, très bel état.
| Body style | Coupe |
| First registration date | 08.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'035 kg |
| Kerb weight | 1'600 kg |
| Type approval number | 1BF327 |
| Cubic capacity | 2'979 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 3 Monate oder 5000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 69'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 240 kW / 326 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 10.8 / 6.1 / 7.8 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 182 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 75'500 |
| Price | CHF 28'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.