* GUTER ZUSTAND * 12 MONATE GARANTIE * AMG * LED-SCHEINWERFER * NAVI * LEDER * PANORAMA-DACH * ANHÄNGERKUPPLUNG *
| Body style | SUV |
| First registration date | 06.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'260 kg |
| Kerb weight | 1'900 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1MJ422 |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 50'400 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 225 kW / 306 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.1 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 206 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 77'500 |
| Price | CHF 43'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.