Navi**DAB**AHK 3500 KG.**
| Body style | Pickup |
| First registration date | 06.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'100 kg |
| Kerb weight | 2'105 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Cubic capacity | 1'898 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | Burgundy |
| Interior colour | black |
| Mileage | 8'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 120 kW / 164 PS |
| Doors | 4 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 48'341 |
| Price | CHF 44'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.