*CH-Fahrzeug*Frisch ab Porsche Service und Mfk.*Fond-Entertainment*Ahk.3000Kg.*
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'075 kg |
| Kerb weight | 2'775 kg |
| Trailer load braked | 3'000 kg |
| Type approval number | 1PF783 |
| Car-Nr. | 2707 |
| Cubic capacity | 3'996 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 63'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 500 kW / 680 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.3 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 122 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Electric range | 37 km |
| New price | CHF 222'600 |
| Price | CHF 89'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.