***Top Zustand, ab MFK+Service*** 8-fach bereift, Navi, Keyless, Panorama, Kamera, DAB+, Bluetooth, el. Heckklappe usw.
| Body style | SUV |
| First registration date | 08.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Kerb weight | 1'609 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Type approval number | 1KA426 |
| Cubic capacity | 1'591 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 89'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 130 kW / 177 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.2 / 6.5 / 7.5 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 175 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 18'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.