+ Ablieferungspauschale inkl. Vignette und vollem Tank Fr. 590.00
Auto-Center H.R. Flückiger AG
Langenthalstrasse 61
Aarwangen / BE
Tel: 062 516 81 07
| Body style | SUV |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'100 kg |
| Kerb weight | 1'751 kg |
| Type approval number | 1CL915 |
| Car-Nr. | N-0000000101-655301 |
| Cubic capacity | 1'199 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km 5 Jahre oder km 100'000 Citroën Vollgarantie inkl. Citroën Assistance |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 20 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Power | 110 kW / 147 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.2 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 141 g/km |
| New price | CHF 32'800 |
| Price | CHF 32'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.