Gepflegtes Fahrzeug, frisch ab MFK, Automat, Navi, Parksensoren, Rückfahrkamera, Sitz- Lenkrad- Frontscheibenheizung, Keyless-Go, elektrische Heckklappe, Tempomat etc., Autopark Hegnau AG, 044 946 36 36
| Body style | Wagon |
| First registration date | 02.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'375 kg |
| Kerb weight | 2'101 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Car-Nr. | 4615.10 |
| Cubic capacity | 1'999 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 102'750 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 132 kW / 180 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.8 |
| CO2 emissions | 154 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 67'700 |
| Price | CHF 17'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.