CH-Fahrzeug / Ab MFK Garantie /
Auto Center - RF Garage GmbH
Murtenstrasse 112
Frauenkappelen / BE
Tel: 031 516 87 66
| Body style | SUV |
| First registration date | 05.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'075 kg |
| Kerb weight | 1'595 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1mg687 |
| Cubic capacity | 2'143 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 11 Monate oder 19000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 120'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 100 kW / 136 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.9 / 4.4 / 4.8 |
| Energy efficiency | c |
| CO2 emissions | 127 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 39'415 |
| Price | CHF 14'400 |
Note: actual equipment may differ from that listed.