Preis inkl. Flottenrabatt
| Body style | Pickup |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 10 |
| Gross vehicle weight | 3'250 kg |
| Kerb weight | 2'511 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Car-Nr. | 23638 / Key: 38 |
| Cubic capacity | 1'996 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate oder 150000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 151 kW / 205 PS |
| Doors | 4 |
| Euro norm | euro-6e |
| New price | CHF 68'040 |
| Price | CHF 54'450 |
Note: actual equipment may differ from that listed.