*FRISCH AB MFK* *FRISCH AB SERVICE* *CH - FAHRZEUG* *TOP ZUSTAND* *SERH GEPFLEGT*
| Body style | SUV |
| First registration date | 08.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'400 kg |
| Kerb weight | 1'830 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1BM263 |
| Cubic capacity | 1'995 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km 500.- Aufpreis |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 137'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 170 kW / 231 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.2 / 5.1 / 7.7 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 201 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| New price | CHF 69'590 |
| Price | CHF 25'950 |
Note: actual equipment may differ from that listed.