Frisch ab MFK Frisch ab Service 12 Monate Garantie 8-Fach bereift Apple Carplay DAB+/BT-Audio Parksensoren
| Body style | Sedan |
| First registration date | 04.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'940 kg |
| Kerb weight | 1'460 kg |
| Type approval number | 1BS735 |
| Car-Nr. | 10089 |
| Cubic capacity | 1'496 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km 1 Jahr oder 20Tkm was zuerst erreicht auf Motor Getriebe auf Wunsch 500.- |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 90'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 85 kW / 116 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 4.6 |
| Energy efficiency | d |
| CO2 emissions | 121 g/km |
| New price | CHF 47'690 |
| Price | CHF 18'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.