LEDER ALCANTARA / NAVIGATION / SITZHEIZUNG V+H / TEMPOMAT / LED SCHEINWERFER / 19ALUFELGEN / SPURASSIST / EL.SPIEGEL / PARKHILFE VO+HI / DIGITAL DISPLAY / TOUCHSCREEN / KLIMAAUTOMAT 2 / REGEN LICHTSENSOR / DAB / GETÖNTE SCHEIBEN / PANORAMASCHIEBEDACH / AMBIENTEBELEUCHTUNG
| Body style | Coupe |
| First registration date | 05.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'165 kg |
| Kerb weight | 1'841 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Car-Nr. | B-C60117 |
| Cubic capacity | 2'998 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 34'166 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 275 kW / 374 PS |
| Doors | 2 |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 37'980 |
Note: actual equipment may differ from that listed.