CH-FAHRZEUG INKL. GARANTIE AMG-LINE, NIGHT PAKET, LED, AHK 1800KG, TEMPOMAT, DIGITALCOCKPIT, DAB+, NAVI, R-KAMERA, AMBIENTELICHT, VERKEHRSZEICHENERKENNUNG, WINTERRAD, VIELES MEHR.. FRISCH AB MFK SERVICE
| Body style | Wagon |
| First registration date | 07.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'310 kg |
| Kerb weight | 1'924 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1MH644 |
| Cubic capacity | 2'996 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 108'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 245 kW / 333 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 11.8 / 7.1 / 9.6 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 217 g/km |
| Price | CHF 25'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.