TOP FAHRZEUG / AB MFK SERVICE / SITZHEIZUNG / LEDER / KLIMA / KAMERA / NAVI
| Body style | SUV |
| First registration date | 08.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'495 kg |
| Kerb weight | 2'071 kg |
| Trailer load braked | 2'495 kg |
| Type approval number | 1JB185 |
| Cubic capacity | 2'184 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 10000 km GARANTIE AUTO CENTER LEON AG + CHF 500.- AUFPREIS |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 89'400 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 147 kW / 200 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 02.2025 |
| Fuel consumption | 7 / 4.9 / 5.7 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 150 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 17'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.