** Top Skoda Octavia Kombi ** Viele Extras / DSG / 4x4 / Panorama etc. ** Ab MFK + Service ** Garantie 2Mt. / 2000KM ** Leasing - Kredit **
R&M Automobile GmbH
Gewerbestrasse 6
Sattel / SZ
Tel: 041 516 89 09
Tel: 076 340 91 54
| Body style | Wagon |
| First registration date | 05.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'048 kg |
| Kerb weight | 1'485 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1SF922 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 2 Monate oder 2000 km Für Motor Getriebe |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 190'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 135 kW / 184 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.6 / 4.4 / 4.9 |
| Energy efficiency | c |
| CO2 emissions | 125 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 35'610 |
| Price | CHF 9'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.