** Top Angebot ** Viele Optionen / AMG 19 Felgen ** Ab MFK / Service / Allg. Check ** Zustand siehe Bilder ** FIXPREIS ** Kredit - Leasing **
R&M Automobile GmbH
Gewerbestrasse 6
Sattel / SZ
Tel: 041 516 89 09
Tel: 076 340 91 54
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'500 kg |
| Kerb weight | 1'845 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 1MG609 |
| Cubic capacity | 2'143 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 147'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.3 / 5.1 / 5 |
| Energy efficiency | c |
| CO2 emissions | 129 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| New price | CHF 55'780 |
| Price | CHF 17'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.