Prix action de 27'900.- au lieu de 29'500.-
Espace Auto Chablais succursale de Groupe Leuba SA
Rue Centrale 2
Noville / VD
Tel: 021 967 22 00
| Body style | Sedan |
| First registration date | 11.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'155 kg |
| Kerb weight | 1'840 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Type approval number | 1MK235 |
| Car-Nr. | 110/7604182 |
| Cubic capacity | 1'332 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 24000 km 12 mois ou 24'000km Garantie Groupe Leuba |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | black |
| Mileage | 48'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 160 kW / 160 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 1.5 |
| Energy efficiency | d |
| CO2 emissions | 35 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Electric range | 61 km |
| New price | CHF 69'580 |
| Price | CHF 27'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.