Frisch Ab Mfk / Service Gepflegt / Klimaanlage / Tempomat / Gepflegtes Fahrzeug
| Body style | Wagon |
| First registration date | 03.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'170 kg |
| Kerb weight | 1'587 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1vf146 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 173'200 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.4 / 4.5 / 4.6 |
| Energy efficiency | b |
| CO2 emissions | 120 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 47'400 |
| Price | CHF 12'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.