Nos Engagements-12 Mois de Garantie possible-leasing/Credit-Reprise de votre véhicule-Expertisée.
| Body style | SUV |
| First registration date | 01.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'930 kg |
| Kerb weight | 2'180 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1mh255 |
| Cubic capacity | 2'996 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 139'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 270 kW / 367 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 11.2024 |
| Fuel consumption | 10.9 / 7.2 / 8.9 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 205 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 89'800 |
| Price | CHF 34'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.