CH/ ABT/ 7 Places/ 4x4/ GPS Navi/ Crochet/ Caméra/ Pack Hiver/ App-Connect/ Cuir
| Body style | Van |
| First registration date | 04.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 3'080 kg |
| Kerb weight | 2'195 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Car-Nr. | 229D20101046 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate Garantie d'occasion de 12 mois |
| Exterior colour | brown |
| Interior colour | black |
| Mileage | 129'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.9 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 180 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 77'225 |
| Price | CHF 31'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.