Expertisé / Garantie / Services à jour / 2 clés
| Body style | Minibus |
| First registration date | 05.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'004 kg |
| Kerb weight | 1'456 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Type approval number | 3rf556 |
| Car-Nr. | 67182 |
| Cubic capacity | 1'461 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km dès le premier atteint sur le moteur et la boite de vitesse. |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 52'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 55 kW / 74 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 01.2026 |
| Fuel consumption | 5 |
| CO2 emissions | 131 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 21'540 |
| Price | CHF 12'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.