Swiss Peaks Garage
Route du Grand St Bernard 24
Sembrancher / VS
Tel: 027 565 42 42
| Body style | SUV |
| First registration date | 05.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'780 kg |
| Kerb weight | 2'145 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 86'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 190 kW / 258 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.4 / 5.2 / 7 |
| CO2 emissions | 183 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| New price | CHF 86'300 |
| Price | CHF 36'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.